Polska i Ukraina
March 27, 2014 10:22AM
Witam wszystkich bardzo serdecznie smiling smiley
Nie ma chyba ostatnimi czasy bardziej gorącego tematu, niż to co się dzieje na Ukrainie. Aneksja Krymu przez Rosję wzbudza wiele kontrowersji. Jestem jednak ciekawa, jak tak naprawdę oceniacie postawę Polski w tej sytuacji? Czy wychylając się przed szereg państw europejskich zrobiliśmy dobrze?
Przyznam, że sama mam raczej w tej kwestii ambiwalentne uczucia. Z jednej strony, potępienie dla działań Rosji wydaje się być jedynym zasadnym krokiem, z drugiej jednak inne państwa nie były tak wylewne w swoich przemówieniach, jak polscy politycy, mimo że są zdecydowanie bardziej potężne i to właśnie ich Putin mógłby się bać. Nie wiem jak to oceniać. Oczywiście, pomoc dla Ukrainy jest niezbędna. A swoją drogą, wierzycie we wszystkie opowieści o III wojnie światowej? eye rolling smiley
Nie będę oszukiwała, ja jestem trochę przerażona. Urodziłam się w wolnej Polsce, nie znam innego życia i nigdy nie sądziłam, że w Europie, cywilizacji dwudziestego pierwszego wieku, mogą się pojawić jakiekolwiek kryzysy zbrojne.
Re: Polska i Ukraina
March 27, 2014 11:14AM
Nie martw się, wojny nie będzie. Z jednego prostego powodu - Putinowi się to na razie nie opłaca. Oczywiście, w teorii Hitlerowi też się nie opłacało i nikt nie brał na poważnie zagrożenia II wojną światową, więc nie można powiedzieć nic pewnego. Ja bym radziła się przede wszystkim zdystansować do wszystkich doniesień prasowych. Jestem zdania, że to tylko podsyca atmosferę paniki. Cóż, co będzie to będzie. My, zwykli, szarzy obywatele i tak nie mamy na to żadnego wpływu. Trzeba żyć normalnie.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login