Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Mam problem z chwilówkami - co robić?

Posted by admin 
Mam problem z chwilówkami - co robić?
March 05, 2015 12:26PM
Cześć ludziska. Długo mnie nie było.

Otóż mam pewien problem. Około pół roku temu wziąłem chwilówkę z pewnej firmy reklamującej się w telewizji. Była za darmo, wszystko ładnie pięknie i niestety dałem ciała bo nie szło zebrać kasy na spłatę. Zaczęli mi doliczać sporo opłat. Za każdego smsa po 50 zł, odsetki, później zrobiłem jakiś harmonogram spłat po dogadnaniu się z nimi, ale niestety dalej miałem problem żeby i te raty spłacać. Firma podała mi ostateczne terminy do spłaty całego zadłużenia bo jak nie to kieruje sprawę do windykacji. Z tego co się wstępnie dowiedziałem ta znów doliczy koszty i to nawet z 30% co jest dla mnie lekkim szokiem. Obecnie moje zadłużenie to około 3500 zł. Jak doliczą to pewnie wyjdzie z 5000 zł.

Nie wiem co mam robić. Straszą, że wpisza do biku, krd i innych baz i będe miał problem z kredytami w przyszłości.
Z drugiej jednak strony jak pójdą do sądu to z tego co się orientuję to przestaną już dliczać opłaty i sąd wyznaczy ostateczną kwotę długu, która powiększać się będzie tylko o odsetki ustawowe.

Co do całej sprawy to od razu mówię, że nie wykombinuję 5000 zł od tak. Pracy teraz u nas nie ma a za granicę pojadę dopiero za 2-3 miesiące jak się ciepło zrobi.
Co myślicie zrobić z tym problemem? Ktoś ma jakiegoś prawnika który zna temat chwilówek i może powie jak się przed tym bronić?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na waszą pomoc.

Edited 1 time(s). Last edit at 03/05/2015 12:27PM by admin.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login