Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

"Mietek Fogg to równy gość"

Posted by agatas882 
"Mietek Fogg to równy gość"
March 27, 2014 11:37AM
Może będzie to dla wielu osób zakoczeniem, ponieważ jestem młodą dziewczyną, że uwielbiam Mieczysława Fogga. Zresztą, słowo uwielbiam jest chyba nieodpowiednie. Ja go kocham. Jego muzyka jest ponadczasowa, delikatna, klasyczna, ze świetnymi tekstami. Poza tym, od jego samej osoby tchnęła taka wrodzona elegancja. To był dżentelman w starym stylu, wychowany jeszcze w przedwojennej Polsce. Szkoda, że nie mogłam nigdy pójść na jakikolwiek jego koncert, a teraz nie będę miała już okazji. Czytałam kiedyś, że jego wnuk mówił, żę Mieczysław Fogg miał wiele propozycji nagrywania przebojów nieco bardziej "na czasie". On jednak zawsze odmawiał i pozostał wierny swojej nostalgicznej stylistyce. Kiedy słucham jego piosenek mam przed oczami niezniszczoną Warszawę, jeszcze przez II wojną światową, kiedy była prawdziwą stolicą kultury. Fogg bezwzględnie zasługuje na miano gwiazdy, ponieważ od wielu lat jego muzyka porywa serca, nie tylko osób w podeszłym wieku, ale o czym świadczy mój przykład, również przedstawicieli nowej generacji.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login